MODEL 3D PŁODU

Z dumą informujemy, że od dziś w naszej przychodni mogą Państwo korzystać z niezwykłej technologicznej innowacji!
Dzięki zakupieniu najnowszej drukarki 3D, Wolmedica jako pierwsza w województwie świętokrzyskim będzie wykonywać u siebie trójwymiarowe modele płodów.
Do tej pory rodzice mogli zobaczyć jeszcze nienarodzone dzieci wyłącznie dzięki obrazom z badań USG. Poszliśmy krok dalej i teraz możemy dla Państwa bezpośrednio w przychodni zamienić obraz w realny kształt – rzeźbę maleństwa. A wszystko dzięki wspomnianej, specjalnej drukarce 3D, która przekształca dane z USG 3D i na ich podstawie wykonuje szczegółowy, trójwymiarowy model płodu.
Model 3D będzie więc dla części pacjentów czymś więcej niż tylko wspaniałą pamiątką z okresu ciąży. Dla tych osób, które doświadczają świata dotykiem, to niepowtarzalna szansa, żeby móc dziecko „zobaczyć”.
😊😊😊😊😊

Jak wygląda to w praktyce?
Aby model mógł powstać, potrzebny jest najpierw odczyt z badania USG 3D. Należy więc umówić się na wizytę, podczas której takie badanie będzie przeprowadzone. Może to nastąpić w 11-13 tygodniu ciąży lub w 22-34 tygodniu.
Obraz z wykonanego USG zostaje zapisany jako plik odpowiedniego formatu, a potem przetworzony przez specjalne oprogramowanie. Na tej podstawie drukarka 3D tworzy szczegółowy model, przedstawiający dziecko w łonie matki. Proces wymaga od urządzenia nieco czasu, by precyzyjnie oddać każdy detal, więc modelu nie przekazujemy pacjentce od razu. Jednak na efekt warto chwilę poczekać – taka rzeźba maleństwa to wspaniała pamiątka!
Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji na ten temat, zachęcamy do kontaktu z przychodnią. ☺️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *